Dzień z Teatrem Maska z Krakowa

Zapraszamy dzieci wraz z opiekunami do Parku przy OKSiR na spektakl w wykonaniu Teatru Maska oraz minionkowe animacje prowadzone przez aktorów.

Opowieści z teczki profesora Książeczki - spektakl Teatru Maska

Jak wyglądałby świat, w którym biblioteki nie istnieją? Z pewnością byłby bardziej ubogi. Nie moglibyśmy za każdym razem z łatwością sięgnąć po kolejną, ciekawą lekturę. Być może na dobre pochłonąłby nas Internet. A co stałoby się wówczas z naszą wyobraźnią i kreatywnością? Biblioteka to miejsce, gdzie człowiek spotyka się z literaturą, ale nie tylko… to tutaj możemy uczestniczyć w ciekawych spotkaniach autorskich i wydarzeniach kulturalnych.
Profesor Książeczka uwielbia czytać, a w zaciszu jego leśnej pracowni powstają kolejne opowieści, które za każdym razem chowa do kolorowej teczki.
Szalony bohater przeprowadzi widownię przez świat wyobraźni, który okaże się być bardzo zaskakujący.

Każda myśl w jego głowie przeradza się w spotkanie z żywym bohaterem. W ten sposób poznamy osobiście Czerwonego Kapturka, czy Kopciuszka. Profesor Książeczka nie ma pojęcia, że bajki ukryte w jego teczce, mogłyby trafić do wydawnictwa, później na regały wielu bibliotek, a następnie do domów wszystkich dzieci. Gdyby mali widzowie opowiedzieli o takim miejscu jak biblioteka, to Profesor zrozumiałby wreszcie, że może jeszcze stać się znanym pisarzem. 


Wyspa pełna Minionków - animacje Teatru Maska
animatorzy przebrani za Minionki / scenografia przedstawia Wyspę Minionków / wiek: 4-12 lat

1. Poznajemy Wyspę Minionków.
Przez cały czas trwania animacji, dzieci mają szansę wziąć udział w konkursie plastycznym pt. „Mój ulubiony Minionek”. Zanim małe Minionki zaczną nowy dzień pełen zabawy i rozrabiania, trzeba sprawdzić ich wiedzę, żeby otrzymać pytanie trzeba najpierw przebić balon.

2. Minionki rozrabiają, czyli wyspa pełna przygód.
Wesoły dzień rozpoczyna taniec Minionków „Jak ukraść księżyc”.
Rozruszać należy także wszystkie głowy- zabawa „Owocowy podwieczorek”
Czas na Gelato, czyli pyszne, minionkowe lody- zabawy z chustą animacyjną
W grupie raźniej - pojedynek drużyn zatytułowany „Żółte piegi”
„Gdzie jest mój Minionek?” - zabawa dla dzieci i opiekunów
Czas na małe rozrabianie - szereg konkurencji sportowych, takich jak wyścigi, slalomy czy bieg minionkowych kelnerów.
Pora sprawdzić też siłę i gibkość żółtych stworków - spór rozstrzygnięty zostanie przy pomocy liny.

3. Pożegnanie z Wyspą Minionków.
Wesołe stworki spędzają ostatnie, wspólne chwile. Słychać muzykę i wesołe śpiewy.

------------------

REGULAMIN WYDARZENIA
Dzień z Teatrem Maska z Krakowa
 
Zasady sanitarne:
 
1. Limit uczestników: do 150 osób
W wydarzeniu może uczestniczyć do 150 osób. Przed wejściem na teren imprezy, prosimy o zachowanie co najmniej 2 metrów odstępu od pozostałych oczekujących.
 
2. Obowiązek noszenia maseczek lub przyłbic ochronnych oraz zachowanie 1,5 m odstępu między uczestnikami podczas wydarzenia.
Na terenie wydarzenia obowiązywać będzie bezwzględny nakaz zasłaniania ust i nosa, czyli noszenia maseczek lub przyłbic ochronnych. Osoby, które z przyczyn zdrowotnych nie mogą zasłaniać nosa i ust maseczką muszą zachować bezpieczną odległość 1,5 metra od innych uczestników wydarzenia.
 
3. Dezynfekcja rąk i mierzenie temperatury przed wejściem na teren wydarzenia.
Przy wejściu na teren wydarzenia wszystkim uczestnikom zostaną spryskane dłonie płynem dezynfekującym i zmierzona temperatura termometrem bezdotykowym. Uwaga! Osoby z temperaturą powyżej 38°C nie zostaną wpuszczone na teren imprezy.
 
4. Zachowajmy odstępy - co najmniej 1,5 metra.
Podczas poruszania się na terenie imprezy, bądź w kolejce do wejścia, prosimy o zachowywanie bezpiecznego odstępu co najmniej 1,5 metra od pozostałych uczestników wydarzenia.
 
5. Zakaz wnoszenia opakowań szklanych na teren wydarzenia.

19.08.2020 11:00 - 13:00

Park przy OKSiR w Świeciu, Wojska Polskiego 139, Świecie

bezpłatnie