DKF - Arab Blues

Po długiej przerwie zapraszamy serdecznie 3 września na Dyskusyjny Klub Filmowy. O godzinie 19:00 będziemy mogli zobaczyć przecudowny, przezabawny i mądry film.

Słoneczna, pełna światła i soczystych kolorów komedia Manele Labidi opowiada o uniwersalnym konflikcie tradycji z nowoczesnością oraz zbiorowości i jednostki. Pokazana w „Arab Blues” Tunezja dochodzi do siebie po Arabskiej Wiośnie i jak nigdy wcześniej, potrzebuje zbiorowej terapii. A film w ciepłym, lekkim i dowcipnym tonie podkreśla, że nie ma politycznych rewolucji bez codziennej obyczajowej rewolty: przeciwko rodzicom, szkole, politykom, zasadom tak sztywnym, że nie pozwalają oddychać. I przypomina, że humor zawsze był najlepszą z terapii.

--------------------------

Dyskusyjny Klub Filmowy jest dobrowolnym zrzeszeniem miłośników sztuki filmowej, którzy nie tylko pragną pogłębić swe wiadomości w tej dziedzinie, ale zamierzają także brać czynny udział w popularyzowaniu wartościowych zjawisk artystycznych. Seanse odbywają się co drugi czwartek o godzinie 19:00.

3.09.2020 19:00 - 21:00

Studyjne Kino Cyfrowe WRZOS, Wojska Polskiego 139, 86-100, Świecie

Dyskusyjny Klub Filmowy: 16 / 14 zł / Dyskusyjny Klub Filmowy (dla posiadaczy Karty DKF) 5 zł

Strona wydarzenia