„Ogród pokoleń – bądźmy razem”

Już po raz trzeci grupa wolontariacka działająca przy Domu Pomocy Społecznej w Świeciu organizuje artystyczne spotkanie adresowane do osób starszych i niepełnosprawnych. W związku z epidemią COVID-19 w tym roku inicjatywa skierowana jest tylko do podopiecznych DPS w Świeciu i odbędzie się 17 września 2020. Wydarzenie realizowane jest w ramach programu „Żyj Kulturą”.

W programie imprezy:
- występ sceniczny pt. „Ogród pokoleń, każdy może być przyjacielem, nie liczy się wiek a człowiek”,
- warsztaty plastyczne podczas których uczestnicy będą mogli zapoznać się z techniką wyrobu obrazów na sklejce metodą transferu,
- warsztaty wykonywania stroików dekoracyjnych,
- warsztaty stolarskie w ramach których będą wykonywane karmniki z drewna,
- warsztaty rehabilitacji ruchowej, w ramach których będą prowadzone ćwiczenia ogólnousprawniające poprzez gry zręcznościowe i zabawy z chustą animacyjną
- warsztaty wyrobu baniek mydlanych, mające na celu wzmocnienie wydolności układu oddechowego
- występ grupy muzycznej TOMA-ART
- program artystyczny „Przyjaźń” przygotowany przez wolontariuszy.

Planowane działania mają na celu m.in. integrację. Usprawnienie kompetencji komunikacyjnych między jednostkami. Osoby starsze, niepełnosprawne często mają utrudniony kontakt z innym. Wspólnie spędzony czas wpłynie dodatkowo na poczucie przynależności do grupy, a przede wszystkim świadomość, że nie jestem samotną wyspą ale człowiekiem, który może ubogacić innych swoją obecnością, być dla drugich ważnym.

Planowana inicjatywa zrealizowana zostanie w przepięknym ogrodzie Domu Pomocy Społecznej w Świeciu prowadzonym przez Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo. Za realizację zadania i jego prowadzenie odpowiedzialni są wolontariusze DPS Świecie. Koordynatorem działań jest siostra Aleksandra Lisiak - dyrektor Domu Pomocy Społecznej.

Program „Żyj Kulturą” realizowany jest przez OKSiR w Świeciu przy wsparciu finansowym firmy Mondi Świecie S.A. Więcej informacji na stronie: www.zyjkultura.oksir.eu.

17.09.2020

Dom Pomocy Społecznej , Wojska Polskiego 128, Świecie

impreza zamknięta