37. Maraton Piosenki Osobistej / zmiany

UWAGA!

37. Maraton Piosenki Osobistej zmienia formułę - w związku z zagrożeniami związanymi z COVID-19 odwołujemy piątkowe przesłuchania w ramach Konkursu Piosenki Osobistej (KPO) oraz koncerty.
Wykonawcy zakwalifikowani do finału KPO proszeni są o przesłanie do 12 listopada 2020 video-sesji z 3 zgłoszonymi utworami (bez masteringu). Szczegółowe informacje zostaną wysłane finalistom w poniedziałek (19 października).

Na podstawie nadesłanych video-sesji jury w składzie:

  • Rober Gajewski - przewodniczący,
  • Dariusz Gros,
  • Radosław Łukasiewicz

wybierze laureatów.

Maraton Piosenki Osobistej to jeden z najstarszych polskich festiwali muzycznych, który na trwałe wpisał się w kalendarz wydarzeń ogólnopolskich, promujących piosenkę autorską oraz twórcze podejście do muzyki. Został zapoczątkowany w 1984 roku przez Uczelniany Klub Turystów „Róża Wiatrów” z prekursorami Grzegorzem Suligą i Adamem „Wuja” Wachowiczem jako Maraton Piosenki Studenckiej i Turystycznej „Nocne Śpiewanie”.

Organizowany w ramach festiwalu Konkurs Piosenki Osobistej wyróżnia się na tle innych tego typu wydarzeń, gdyż dotyczy twórczości autorskiej. Nagrodą główną w konkursie jest statuetka „Punkt Widzenia” autorstwa Marka Tomasika oraz 5000 zł ufundowane przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego. Jury może przyznać dodatkowe nagrody pieniężne ufundowane przez Burmistrza Świecia Krzysztofa Kułakowskiego oraz nagrodę specjalną ufundowaną przez Dyrektor OKSiR Iwonę Mazelewską.

PROGRAM 37. MARATONU PIOSENKI OSOBISTEJ
16 października 2020, sala widowiskowa OKSiR 
ul. Wojska Polskiego 139, Świecie (nad Wisłą)

12:00 Konkurs Piosenki Osobistej - przesłuchania 
Finaliści: à la, IKSY, Julia Olędzka, Mikołaj Miko Kłosiewicz, obloki, Part of the kitchen, Sara Kordowska, Stories To Tell, Tom Bishop, Weronika Gajewska

21:00 Koncert Laureatów

Wstęp na wszystkie wydarzenia bezpłatny. Przed wejściem na salę należy wypełnić Oświadczenie o stanie zdrowia.

Uczestnicy MPO zobowiązani są do noszenia maseczki na terenie imprezy oraz zachowania dystansu społecznego.

37-maraton-piosenki-osobistej_plakat_net2

16.10.2020 12:00 - 22:15

sala widowiskowa OKSiR w Świeciu, Wojska Polskiego 139, 86-100, Świecie

bezpłatnie