Fotografia od kuchni III

Trzecia już edycja warsztatów fotograficznych pt „Fotografia od kuchni” skupi się na działaniach łączących pokolenia, rozwijających umiejętności oraz stymulujących kreatywne i twórcze myślenie. Projekt realizowany w ramach ŻYJ KULTURĄ.

W dobie pandemii wiele osób popada w depresję z powodu ograniczonej aktywności oraz negatywnych, czasami wręcz apokaliptycznych fake-newsów i wizji przyszłości. Kreatywne działania w grupie osób o podobnych zainteresowaniach, oprócz aspektów rozwojowych, mogą być sposobem ukierunkowania emocji oraz energii na twórcze myślenie, dające wymierne rezultaty w postaci ciekawych projektów.

Podobnie, jak w przypadku poprzednich lat, warsztaty kierowane są zarówno do osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z fotografią jak również tych, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę w tej dziedzinie.

Podczas warsztatów fotograficznych, oprócz opanowania aspektów technicznych poznamy rozmaite metody prezentacji i ekspozycji swoich zdjęć oraz nauczymy się interpretować różne formy ekspresji fotograficznej.

W celu zgłoszenia chęci wzięcia udziału w warsztatach prosimy o nadesłanie swoich 3 fotografii na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Alternatywnie, zdjęcia na nośnikach i w formie wydruku można złożyć w recepcji Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu przy ulicy Wojska Polskiego 139, 86-100 w Świeciu z dopiskiem:Fotografia od kuchni III. Liczba miejsc jest ograniczona. Termin nadsyłania zgłoszeń: 20.10.2020. Udział w warsztatach jest darmowy.
Nadesłane zdjęcia powinny być związane ze słowem: „LINIA” .
W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt mailowy.

Wydarzenie realizowane jest w ramach prowadzonego przez OKSiR programu Żyj Kulturą.
Warsztaty odbędą się w dniach:
07.11.2020, 14.11.2020, 21.11.2020, 28.11.2020 w godz. 09:00-13:00

*Organizator zastrzega sobie prawo do zorganizowania alternatywnej (niestacjonarnej) formy warsztatów jeżeli sytuacja epidemiczna w kraju ulegnie zmianie.

Program „Żyj Kulturą” realizowany jest przez OKSiR w Świeciu przy wsparciu finansowym firmy Mondi Świecie S.A. Więcej informacji na stronie: www.zyjkultura.oksir.eu.

Warsztaty poprowadzą:

Bartłomiej Marchlewski, urodzony w Wąbrzeźnie, jest absolwentem fotografii na wydziale grafiki Uniwersytetu w Southampton oraz psychologii i fotografii w St. Vincent College w Gosport. Fotografią, szczególnie analogową pasjonuje się od dziecka. Głównym tematem jego zdjęć są relacje międzyludzkie oraz problemy społeczne.

Gabriela Mazowiecka fotografuje ludzi. Za pomocą portretu, Gabriela bada zagadnienia socjologiczne. Ukończyła studia na London College of Communication.

Bartosz Błędowski, Grudziądzanin. Uczeń Liceum Plastycznego w Grudziądzu ze specjalizacją fotografia artystyczna. Nosi aparat zawsze ze sobą i fotografuje swoje miasto i ludzi w nim żyjących różnymi technikami. Zdobywca nagrody Grand Prix Grudziądz foto 2019. Stypendysta Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

7.11.2020 9:00 - 13:00

OKSiR w Świeciu, Wojska Polskiego 139, 86-100, Świecie