„Haft na Kociewiu dawniej i dziś”

Od 10 lutego do 10 marca na Dużym Rynku będzie można zobaczyć wystawę „Haft na Kociewiu dawniej i dziś”, przygotowaną w ramach współpracy Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu z Muzeum Ziemi Kociewskiej w Starogardzie Gdańskim.

Ekspozycja stanowi jeden z elementów tegorocznych obchodów Światowego Dnia Kociewia, ustanowionego w 2007 roku z inicjatywy Lokalnej Organizacji Turystycznej Kociewie z Tczewa oraz Stowarzyszenia Kultura Kociewska ze Starogardu Gdańskiego na pamiątkę pierwszej pisemnej wzmianki o regionie. Jej zadaniem jest usystematyzowanie wiadomości na temat haftu występującego na Kociewiu.

Na bogato ilustrowanych planszach przedstawiono podstawowe wiadomości na temat regionu, stroju ludowego, genezy i ewolucji haftu kociewskiego, a także sylwetki wybranych twórców, zaproponowane przez nich wzory oraz współczesne przykłady użycia haftu.

Choć tegoroczne wydarzenia różnią się od poprzednich ze względu na wprowadzone ograniczenia, my nadal świętujemy i szerzymy wiedzę o regionie!

wystawa-haft-rynek

10.02.2021 - 10.03.2021

Duży Rynek, Świecie

bezpłatnie